
Pasākumi
Aktualitātes
Eiropas dienā piedzīvots 3. šaha Draudzības turnīrs bērniem 🏆
09.05.26
Šahs ir kā maza Eiropas Savienība🇪🇺
Neatkarīgi no tā, vai esam balti vai melni, lieli vai mazi, mēs spēlējam pēc vieniem godīgiem noteikumiem - tieši tāpat kā Eiropā mēs visi esam līdztiesīgi.
Rokas spiediens pirms (un, jo īpaši, pēc😌) spēles ir simbols tam, ka mēs varam sacensties, un palikt draugi 🫶
Tāds ir šaha Draudzības turnīra nodoms: iekļaujošā vidē trenēt prasmi uzdrošināties, mācīties kļūdīties un atvērties jaunām draudzībām, trennējot izturībspēju 😊

1/4 šī bija pirmā iekļaujoša šaha turnīra pirmpieredze, 3 dalībnieki ieguva arī sporta klasi 🥳 Un 1/3 papildu vērtība - lasītājkartiņa 📚
Paldies Uldis Melderis par ieguldījumu, jauno paaudzi izglītojot, Викентий Бахилов par saldo balvu fondu 🍦un Inta Mežecka un komandai par viesmīlību @RCB Ķengaraga filiālbibliotēkā 🙏
Paldies arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā par līdzdalības balviņām ✏️ 🌱

Šahs māca mūs nevis steigties, bet domāt uz priekšu, ilgtspējīgi 💚 Mūsu nākotne ir mūsu rokās, un prasme plānot un pieņemt atbildīgus lēmumus noderēs gan uz šaha galdiņa, gan dzīvē 🙂
Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Un turpināsies rudenī, arī senioriem 🌀

Emocionālā pašsajūta caur deju un somatiku
25.04.26
Kāpēc reizēm ir bail dejot vai fotografēties? 🧐
Šodien Agra Daņiļeviča deju skola "Dzirnas"notika īpaša nodarbība meitenēm, kurā dejas un somatikas pasniedzējas Madara Garklāva vadībā tika piedzīvota deja (kustība) kā terapija.
Somatika (no grieķu valodas 'soma' — 'ķermenis') ir pieeja, kas koncentrējas uz ķermeņa pieredzi no iekšpuses 🪴Proti, galvenais ir nevis tas, kā kustība izskatās no malas, bet gan, kā tu to jūti. Tā nav tikai "atpūta" vai "stiepšanās", bet dziļāka "sarunāšanās" ar ķermeni, pārejot vai nostiprinot miera stāvokli.
Meitenes atceras:
✨ atslābināšanās, guļot un staigājot,
✨ spoguļošanās, atdarinot un sekojot,
✨ fotografēšanās, noliekot ķermeni uz iedomāta liela spilvena un dejojot miegā ☺️
Citējot Madaru, "Kāpēc nepatīk fotografēties, ir saistīts ar to, kāpēc nevēlas dejot. Tās ir bailes no ārejā vērtējuma, ekspektācijas būt skaistajā vai pareizajā, bailes nesasniegt ekspektācijas…"💡
Madaras doma un cerība, ka caur šo nodarbību meitenes atslābināsies, arī atslābināsies no vajadzības būt pieņemtām caur ārējo vēŗtējumu, īstenojās. Un katra dalībniece ļāva iemūžināt šo stāvokli fotogrāfijā 💗
Refleksijas aplī, pieminot augstākos un zemākos pieredzes punktus, visvairāk novēŗtēti mijiedarbības ar citiem elementi (piemēram, Taureņa pieskāriens🦋).

Dalībnieces dalās, ka nodarbība ir tā vērta, lai aicinātu draudzenes un mammu ☺️
Paldies arī @Dzirnas un Singita Danilevica par tepām! Lai top nākotnes kopprojekti 🌀
#somatika #dejakāterapija #emocionālāveselība
Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.
Piedzīvota pirmizrāde interaktīvai leļļu teātra izrādei "Pagalms"
11.04.26
Cilvēki veido vietu? Vai vieta cilvēkus?
🎭 Šodien piedzīvota pirmizrāde interaktīvai leļļu teātra izrādei “Pagalms”, kurā caur kultūru runāt par pilsoniskās līdzdalības šķēršļiem* (birokrātiju un necieņpilnu komunikāciju).
Kā būtu, ja pagalms kļūtu dzīvīgāks?
Tik svarīgi bērniem (un ne tikai) un vienlaikus tik pretrunīgi, satiekoties ar kolektīvajām ēnām…
Netālajā 2024.gada rudenī Uldis Kazaks aicināja un es piekritu “ielekt” brīvprātīgo pulkā Latvijas Leļļu teātris konferencē “Kurp doties?”. Tajā bija iespēja dzirdēt vairākas sesijas un “iesēt” domu: māksla kā kolektīvas sarunas formāts par sabiedrības tēmām, par kurām nedrīkst nerunāt 💡
Domāts 🌀 piedzīvots ✨

Paldies Dana Avotiņa - Lāce un @Baiba Vanaga par stāsta ietērpšanu un līdzizdzīvošanu izrādē, paldies Elīna Brasliņa par ilustrācijām un Inta Mežecka par RCB telpām. Paldies arī citiem Cilvēkiem-pavedieniem: @Mārtiņš Eihe Edgars Kaufelds Anda Jēkabsone un @Klimata pakts par finansiālo atbalstu 🙏

🎥 Re, izrādes video skatāms te:
Kas tālāk?
Pasaules tendences rāda, ka viens no spēcīgākajiem eko-sociālās krīzes risināšanas instrumentiem ir Kopienas dārzi:
🪴 kas veicina bioloģisko daudzveidību,
🤍 uzlabo pašsajūtu (saskare ar augsni un dabu stimulē serotonīna un dopomīna izdalīšanos)
🕊️ un rada vietu sociālam dialogam 😊
Lai top ✨
#ManaLatvijaManaAtbildība #MyWorldOurPlanet #EUClimatePact
Ja ir interese, var iepazīties ar nesenu kopienu pētījumu par līdzdalību sekmējošiem un kavējošiem faktoriem:
https://journal.lu.lv/adz/article/view/2946/2662?fbclid=IwVERDUAPYsJVleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZAo2NjI4NTY4Mzc5AAEewGcaIU9wVDCgNhG-Q8b9lQlyT4GCmrYGJdxPDJhjGGkzflpr7vhsVsNLvCU_aem_lyauc39WZK9n5-pr9Kc4Cg







